Jdi na obsah Jdi na menu
 


DROPKICK MURPHYS V PRAZE!!!

14. 8. 2008
D R O P K I C K   M U R P H Y S  V  PRAZE!!!

12. srpna 2008 klub Roxy

Po dlouhé době jsem se s bráchou vydal na nějaký koncert. A nebyl to ledajaký TEN koncert, byl to koncert ve velkocity Bostonské grupy DROPKICK MURPHYS!!!

 

 

Koncert se konal toto úterý tj. 12. 8. 2008 v Pražském klubu Roxy.


Obrazek


 

O tomto koncertě jsem věděl již nějaký ten pátek dopředu a když jsem se to dozvěděl, tak jsme spolu s bráchou neváhali ani vteřinu a hned druhý den letěli pro lupeny. Už jsme se na ně chystali před pár lety, ale bohužel nekoncertovali v Čechách, nýbrž v Německém Mnichově. Tenkrát jsme zájezd na ně měli dokonce zaplaceným, ale pro nedostatek lidí se zájezd zrušil a my přišli o skvělou show, kterou jsme viděli toto úterý v Roxy.

 

Kdo tam nebyl, tak jako by neexistoval!!! A to myslím upřímně. Jednal se o první koncert na našem území této Bostonské skupiny. Za její 10letou existenci bohužel ještě nikdy k nám nezavítali až toto úterý a bylo to opravdu nevídané vystoupení se skvělou show na pódiu. Murphysové předvedli svůj nekompromisní irský punk rock v čele s nástroji jako jsou dudy, mandolína, akordeon, píšťala a samozřejmě i klasické nástroje co k punku patří. K Murphysům neodmyslitelně patří i basák a zpěvák Ken Casey, který svojí energii v písní předával na publikum pod ním, ale nejen on, ale i ostatní členové kapely. Během vystoupení zazněli jak klasické songy(Boston, Boys, 21 Guitar, atd), tak i nové písně z posledního alba (The Meanest Of Times). Při písni Kiss Me, vyzval zpěvák Ken Casey slečny z publika, aby se vyšplhali za nimi na pódium jak to u Dropiků bývá při koncertech. Dav slečen neváhal ani minutu a šplhal se na 1,40m vysoké podium ke členům kapely. Mohlo jich tam být tak 20-25 skvělých Českých slečen:-) Ken Casey se ještě vydal mezi dav lidi po pódiem s mikrofonem u pusy.  Po doznění Kiss Me se sál potemněl a členové zmizely v útrubach klubu. Dav lidí v publiku neváhal ani chvíli a začal zpontáně skandovat jako při úvodu „Let´s Go Murphys“!!! Murphys teda vyšli a přidali ještě 4přídavky. Při předposlední skladbě „Skin“ opět Ken Casey vyzval publikum, ale teď již pánské osazenstvo k „obsazení“ pódia, tak nikdo neváhal ani vteřiny a huuurá na pódium ke kapele!!! Po doznění posledního songu CIA se opět potemnělo a kapela již nadobro opustila pódium a nastoupila jen četa bedňáků, kteří začli sklízet aparát.


Obrazek


 

Vše vypuklo něco málo před 19hodinou, kdy se jako předkapela představila Německá punková grupa Radio Dead Ones. Samotný Murphys nastoupili na „prkna slávy“ po 20hodině a rozpoutali hodinu a půl „peklo v Roxy“. Až na ten vzduch se koncert opravdu povedl, fakt paráda.


Obrazek


 

Po skončení jsme chvíli ještě obklopovali stánek se suvenýrama(trika, placky, nášivky…) a pak ještě chvilku pobyli před klubem čekající zda se náhodou neobjeví někdo ze členů Murphys. Po chvíli se nám opravdu poštěstilo a sám Ken Casey se objevil na ulici, tak ani minutu jsme neváhali a „vrhli“ jsme se na něj, zda bychom se sním mohli vyfotit. On souhlasil a udělal ten svůj klasický „kukuč“  do objektivu a bylo toJ Pak jsme vyčkávali a objevil se už jen kytarista James Lunch, tak jsme se spolu též cvakli :-) Poté už se bohužel nikdo ze členů neobjevil, tak jsme letěli na metro.

 

Playlist koncertu:

 

1. Boston

2. Boys

3. Famous

4. State

5. Johny

6. Curse

7. Flannigan

8. Bastards

9. Fields

10. Industry

11. Rover

12. Velvet

13. Sunshine

14. Loyal

15. Godwilling

16. Finnegan

17. Surrender

18. Forever

19. 21 Guitar

20. Captain

21. Kiss Me

 

Přídavky:


22. Shipping

23. Shattered

24. Baroom

25. Skin

26. CIA

 

Až zpracuji fotky + video, tak se s nimi rád pochlubím. Zatím si můžete přečíst recenzi na Novinkách.cz  ZDE


MOJE FOTOGALERIE z onoho koncertu ZDE