Jdi na obsah Jdi na menu
 


Renée, já a foťák ...

8. 7. 2007

Renée, já a foťák aneb jak jsem potkal „star“

 

 Sobotního rána 30.6.2007 jsem se vydal se svojí drahou polovičkou do Karlových Varů na 42. Mezinárodní filmový festival. Sice ne jako divák, ale nýbrž jako obyčejný turista. Projít „ruské“ lázeňské město, které zrovna patřilo panu Bartoškovi.

 

 Po obědě jsme se vydali z naší „malé“ vísky směr západ, cíl určený: Karlovy Vary. Něco kolem 90km. Cesta byla docela příjemná, až teda na to počasí. To bylo fakt hnus. Sem tam svítilo sluníčko a sem tam spadla i nějaká ta blbá kapka. Po příjezdu do KV sem zaparkoval jako každý rok na stejné místo, naštěstí tam bylo místo. Dokonce se udělalo i jasno, což bylo jen a jen dobře na hezkou procházku „ruským“ lázeňským městem.

 

 Po předchozích ročníků co jsem tam jezdíval (taky jen jako turista), tak jsem vůbec nečekal tolik lidi. Kde se vzali tu se vzali. Njn MFF asi opravdu vyrůstá do mega rozměrů. Což je dobře. Bylo to znát i na hostech, nejen na českých celebritách, ale i na „přespolních“.

 

 Já a moje drahá polovička jsme to vzali nejprve směr hotel Thermal. Prodírali jsme se těma davy lidí co tam bylo. Slyšel jsem tam snad všechny světové jazyky co existujou, když rozumím jen trochu „vepřounskýmu“ jazyku. Prolezli jsme Thermal a pak obrat směr hotel Pupp, kde nocujou ty mega hvězdy našeho a světového filmy.

 

 Na kolonádě jsme si dali menší pauzičku, s tím že si odpočinem. Akorát se tam uvolnila jedna lavička. Pohoda, ale koukám, že se k nám blíží nějaký smrdutý důchodce. Nevím zda to byl nějaký čecháček nebo nějaký smrdutý zahraniční turista. To mě fakt dostalo, milý pan důchodce se k nám vesele přisedl. Ale že by použil „kouzelné“ slovíčko prosím „mohu si přisednout“ nebo tak něco. Ani náhodou. Njn asi důchodci fakt mají jiné mínění o dobrém chování. Pak nadávají na omladinu jak jsou nevychovaný. Milý důchodci příště se ptejne, než se k někomu přisedáváte!!!

 

 Nějak jsme to teda překousli a nechali pan důchodce přisednout. V tom slyším z davu: „tady Světlana“ , koukám teda před sebe a vidím Světlanu Nálepkovou jak telefonuje s někým. Po svém boku měla pravděpodobně svého nábojníka J V tom se ve mně probudila role paparazzi a udělal jsem fotečku.

 

 Po chvíli zvedáme kotvy a pokračujem v naší „krasojízdě“ směr Pupp. Ještě se stavíme u Vřídla. Vyjdeme z vřídla a začíná poprchávat, tak sejdeme schovat do nedaleké kolonády. Chvíli přečkáme a v tu v dáli vidím další naší „star“. Pana baviče Donutila. Byl docela daleko, tak jsem nechal svůj obyčejný foťák v batohu a vyndal jsem si na to zrcadlovku. Pěkně jsem si ho přitáhl až k „sobě“. Pokračujem dál, po chvíli jsme už u Puppu. Nikde nikdo, tak chvíli vyčkáváme a ovoce přichází. Nejprve vychází naše první dáma Lívie Klausová a po chvíli přijíždí největší „star“ a to Renée Zellweger. Ale na to, že tam je Renée jsme přišli až doma, když jsme si prohlíželi pořízené fota.

 

 Chvíli na to vychází samotná hlava naší republiky, pan Vašek Klausů. Vydává se do davu lidí, kde lidé pana presidenta zdraví a on jim to oplácí. Přijíždí Audina, z které vystupuje Marek Eben. To už mi říká moje polovička, že už by jsme měli ject. Tak se teda vydáváme směr náš povoz. Přitom míjíme dav lidí jak fotografujou nějakou malou piďi osůbku. Říkáme si kdo to asi je? Ale když oni fotí tak já taky. Furt přemýšlíme kdo to je? Moje polovička pravý, jestli to není náhodou Renée Z. a já řikám, no to bych neřekl. V kapse mám festivalové noviny a tam je foto Renée Z. no a taky, že to byla ona! Po svém boku měla nějakého svého nábojníka a pak nějakou paničku. O kus dál muž v černém. Renée si vybírala nějaký ten český šperk. Nečekal jsem teda, že bych zrovna jí mohl potkat ve Varech. A když jo, tak by to musela bejt mega náhoda. No ale jak je vidmo, tak i zázraky se konají. Renée Z. stála ode mě necelé 2 metry. Pamatuju si jí z filmu Bridget Jones a popravdě, tak bych jí nepoznal, nebejt těch novin! Ve filmu mi teda přišla víc sympatická a taky víc „rajcovní“ než když jsem jí viděl „live“. Malá, vyzáblá osůbka. Ale něco se musí nechat. Nepřišlo mi nějak, že by se chovala jako nějaká superstar z hollywoodu.

 

 Jsem rád, že jsem ve svém životě mohl potkat takovou hvězdu jako je zrovna ona. Netuším zda se mi ještě takové štěstí naskytne potkat hollywoodskou herečku a stát od ní jen pár metrů. Rád jsem i za to, že jsem mohl potkat i ty naše hvězdičky, to se člověku taky jen tak nepoštěstí…

( GHB 2007 )