Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeď našeho mládí(B.V. H. a N. V. S.)

30. 5. 2008
 

Zeď našeho mládí(B.V. H. a N. V. S.)

V týdne jsem se šel projít se psem. Šel sem s ním na takovou menší rychlou procházku, abych se provětral a taky hafan se proběhl. Nešel jsem ani moc daleko, jen fakt takový menší okruh – staré hřiště.

Na starém hřišti jsem nebyl dlouho, tak sem se tam zašel podívat jak to tam vůbec vypadá. Nedávno jsem totiž zaslechl něco o tom, že se tam bude něco stavět pro lidi. Něco jako „zábavný“ park pro mládež.

Plocha hřiště byla srovnaná a všude černo – škvára. Kdysi tam byl s poloviny písek a z poloviny tráva. Dřív se tam hrával fotbal a pak různé hasičské soutěže. Sloužilo to i jako výcvikové plocha pro autoškoly. A taky zároveň jako naše oblíbení místo s naší bandou. Kam jsem jako smráďata chodívali dělat blbosti(ohně, sem tam sport, tajně kouřit, atd…)

Obrazek


V náctiletých letech to byla naše místo pro různé diskuze a hlavně náš „tábor“. To si můžete prohlédnout na fotkách, který jsem pořídil při té procházce. Musel jsem to zdokumentovat, než to zboří a nezbude z toho nic. Když už to tam drží tolik let. Ptáte se asi kolik? No světe div se, ale je to tak 10let co jsme to vytvořili! Jinak jsme to vytvořili pomocí vodových barev, které jsem si „vypůjčili“ ve škole(základce). A pak ještě tempery a voskovky! Fakt skvělá výbava „grafiťáku“ ne? Sem tam to naše dílko někdo zhatil, že tam nastříkal nebo namaloval nějaké hovadiny, ale i přesto to naše veledílo vydrželo i to bude držet dál. To jsem ani nedoufal, že by mohli vodové barvy takhle dlouho vydržet a ještě na dešti a při různých povětrnostních podmínkách.

Obrazek


Při focení jsem si vzpomněl na ty časy, kdy jsme chodili s bandou po vsi a kdy jsme tohle vytvořili. Byly to skvělé časy, které se s touto dobou nedají vůbec srovnávat. Hnutí bylo již v docela silném rozkvětu, ale dělilo se na určité odnože. U nás jich bylo několik a neměli jsme se moc v lásceJ jak to tak bývá.

Tak se můžete mrknout na to naše veledílo ZDE

ghb2008