Jdi na obsah Jdi na menu
 


DL na chatu(www.daniellanda.cz)

14. 3. 2008
DL na chatu(www.daniellanda.cz)

Daniel Landa opět po dlouhé době zavítal na svých stránkách na chat-fórum. Přišel mezi nás, aby nám osvětil význam run na svém límci. Ano, to je ten límec o kterém se tak hojně diskutuje a hlavně v levičátské oblasti lidstva:)

Zde si můžete přečíst přepis, co DL uvedl na chatu:

Daniel Landa 14.03.2008 09:14, #153893
Srdečně zdravím:

Dobrozlák a spol: Zdravím Vás srdečně (nebo Salve!, jak chcete - ovšem abych nepobouřil, dám ho do závorky:-)! Rád bych vysvětlil, že runám nepřikládáme žádné hluboké magické významy. Prostě jsme si je "šlohli" do Hry na Draka, neboť se nám líbí, protože vypadají dostatečně "čarodějně", záhadně a fantazy-jně a přisoudili jsme jim tedy funkci našeho "Dračího písma". Stejně jako jejich základ využil Tolkien, nebo jiní fantazy kreslíři a autoři. Ony markomanské runy jsou možná dokonce smyšlené či podvržené (kradli jsme na wikipedii.de, jinak nevím neboť se o to do úplné hloubky nezajímám), to je nám ovšem úplně jedno. Některé z nich jsme použili, abychom nahradili Hitlerem zprofanované runy S, O, G a ještě nějaké další. "Dračí písmo" je tedy smyšlený blábol, který máme rádi a kterému přisuzujeme nové, vlastní významy (např. rychlost, píle, vytrvalost, síla etc. - pro Dračí jezdce - sportovce, Čarodějové, Poutníci a Bratrstvo je zase "osazují" vlastnosmi či emocemi vhodné pro jejich Družiny a činnosti.). Někomu budou úplně k ničemu, je každého věcí, jak s tím naloží a chce pracovat. Je to absolutně v souladu s nejmodernější psychologií (ovšem i s tou nejstarší) a nestaví se to do rozporu s ničím. Kdo to tak vidí, je to věcí výhradně jeho vnímání. Pro nás je to především zábava, která nám pomáhá sáhnout si na hlubinný duševní potenciál bez jakýchkoli okultních praktik. Vyvíjíme tedy vlastní systém, který se nám hodí a podle toho ho i tvoříme (neustále- a dlouho budeme, možná pořád :-) Systém není založen na žádném náboženském dogmatu, neboť je to faktor spíše podněcující spory (v případě, že chcete dát do kupy větší počet různorodých osobností). Proto raději věčnou Pravdu o světě ponecháme jiným a sami si blbneme jak nás baví bez nároku na cokoliv.
Mějte se krásně a - Gibu! (zkouška tolerance:-)
Daniel Landa

Jinak v soboru bojuje Dračí jezdec Sirius (Ondřej "Spejbl" Hutník) pod vedením Dračího mistra Thubana (Petr Macháček) o titul prof. mistra světa čtyř asociací...takhle daleko se žádný český thaiboxer nedostal. Tak se dívejte na Eurosport a HOODNĚ mu držte palce.

Daniel Landa 14.03.2008 09:08, #153895
P.S. O tomto s Vámi určitě nehodlám polemizovat, berte to spíše jako sdělení nebo
vysvětlení. smile
Daniel Landa 14.03.2008 09:48, #153898
Juzba: Deska vyjde v ...? konec března/začátek dubna...??

XNet: Čas mít určitě budu, tamnější Národní divadlo (Mahenovo) uvede v listopadu premiéru "hudebního manifestu" Zlatý Drak.
Na jeho přípravě se podílí Dračí Čaroděj Tatus (Zdenek Plachý - ředitel národního divadla) a další brněnští úžasňáci. V Brně budu tedy brzy "pečený, vařený". Jinak, jestli mohu zodpovědět něco důelžitého, tak okamžitě, neboť musím za pět minut opustit tuto židli a mazat.